6:10
    Jan ŘEHOŘ
    (Virga)

Bohemians dali desítku Boleslavi, prodloužení zvládli sparťané

Úspěch florbalistů FbŠ Bohemians v rámci zápasu Livesport Superligy | foto: FbŠ Bohemians

Rovných deset branek nastříleli florbalisté Bohemians v televizním zápase. Nad soupeřem z Mladé Boleslavi sice vedli už relativně velkým rozdílem, ten si však museli znovu vybojovat ve třetí třetině. Pořádně vyrovnaný duel pak ustála Sparta, když Radim Křenek rozsekl prodloužení s Black Angels.

Předvýběr.CZ Florbal MB – FbŠ Bohemians 6:10 (1:2, 5:5, 0:3)

Klokani si vytvořili v první půlhodině zápasu vedení 5:1, nicméně vysoký náskok jim nevydržel. Boleslav posléze začala mocně dotahovat a těsně před koncem druhé třetiny platila remíza. Sekundu před koncem dějství se ovšem ještě stihl prosadit Jan Malič a posunul skóre na stranu Pražanů.

Ve třetí fázi už padaly pouze branky do sítě domácích. Bohemians tak potvrdili vydařený finiš předchozí třetiny a dopracovali se k výhře 10:6. Aktuálně jim tedy náleží čtvrtá pozice superligy, a navíc mají ještě utkání k dobru.

Branky: 5. Beneš, 25. Tokoš, 26. Tokoš, 31. Suchánek, 34. Beneš, 37. Tomašík - 11. Hronek, 18. Buršík, 22. Petrák, 22. Buršík, 24. Rozkovec, 29. Buršík, 40. Malič, 49. Petrák, 56. Forman, 60. Řehoř. Rozhodčí: Šedivý – Štengl. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:1. Diváků: 390. Zásahy brankářů: Bauer 6 – Hyršl 9. MATCH CENTER

BLACK ANGELS – ACEMA Sparta Praha 2:3p (0:2, 2:0, 0:0 – 0:1)

Úvodní třetina vyšla o poznání lépe sparťanům, kteří se ujali vedení po trefách Jakuba Kolstrunka s Robertem Koširem. Black Angels ovšem zdárně odpověděli a před poslední částí upravili na 2:2. Měření sil následně došlo až k prodloužení, kdy po necelých dvou minutách mířil přesně Radim Křenek. Tím sparťané poskočili na šestou příčku soutěže.

Branky: 21. Hromada, 36. Burian – 9. Kolstrunk, 18. Košir, 62. Křenek. Rozhodčí: Dolanský – Sýkora. Vyloučení: 3:0. Využití: 0:0. Diváků: 185. Zásahy brankářů: Körber 23 – Beneš 6. MATCH CENTER