Zprávy

včera
Novinka

Ženy odstartovaly přípravu v Kutné Hoře! Zkouší se sestava i realizační tým

Ani parní červnové dny nezastaví ženskou reprezentaci, která vykročila k přípravám na domácí světový šampionát. V průběhu 19. až 23. června se pod vedením trenéra Lukáše Procházky sejde na soustředění v Kutné Hoře, kde započne přípravy na velkou domácí událost.

3 minuty

včera
Novinka

Pátý šampionát jako hlavní trenér! Martiník pokračuje u juniorské reprezentace

Výkonný výbor Českého florbalu (VV) schválil prodloužení spolupráce s úspěšným trenérem Tomášem Martiníkem, který na začátku května dovedl juniorskou reprezentaci k bronzové medaili na mistrovství světa ve finském Lahti.

6 minut

včera
Organizace

Do programu podpory se mohou přihlásit i další oddíly, otevřeno bylo druhé kolo

Na květnovém jednání výkonného výboru Českého florbalu bylo schváleno 60 oddílů do Komplexního programu podpory číslo 3 (dále PP3). Výkonný výbor schválil vypsání 2. kola PP3, aby dal příležitost oddílům, které po přihláškách do soutěží plní klíčové vstupní podmínky.

2 minuty

18.6.2024
Street Floorball League

Druhá zastávka letošního Streetu! Pokračuje se v Českých Budějovicích

Pokračování KFC Street Floorball League 2024 je na programu již tuto sobotu. Druhý turnaj pod širým nebem se uskuteční v Českých Budějovicích, a to na náměstí Přemysla Otakara II. Součástí budou nejen nabité zápasy, ale také pestré doprovodné aktivity s partnery turnajové série.

2 minuty

17.6.2024
Rozhovor

Osmý triumf a dost. Chci končit na vrcholu, loučí se florbalistka sezony Krupnová

Český florbalový svět přichází o jednu ze svých největších ikon. Svou skvělou kariéru se rozhodla ukončit reprezentační rekordmanka Eliška Krupnová. Dosud jediná Češka v historii, která získala titul nejlepší florbalistky světa.

9 minut

17.6.2024
Novinka

Celostátní soutěže znají los. Extraligovou premiéru v Dobrušce obstará Olomouc

V průběhu neděle proběhl los celostátních soutěží mužů, žen a mládeže. Níže naleznete kompletní seznam a odkazy na rozpisy jednotlivých soutěží.

2 minuty

16.6.2024
Přestup

Vachudová míří do Finska! Draftovala ji tamní EräViikingit. Končí Zezulka

Florbalistka extraligového Tatranu Kateřina Vachudová se v další sezoně bude prohánět ve finské nejvyšší soutěži. Po draftu do tamní F-liigy podepsala jednoletou smlouvu s klubem EräViikingit. Velký konec kariéry oznámili Bohemians a Vítkovice upevnily Jakuba Hubálka.

2 minuty

15.6.2024
Rozhovor

Motivace je stále stejná, chceme vyhrát úplně všechno, říká florbalista sezony

Podruhé v kariéře převzal ocenění pro nejlepšího florbalistu uplynulého ročníku Marek Beneš, který navíc převzal i fanouškovskou cenu pro hvězdu sezony. Kapitán střešovického tatranu se podepsal výrazným způsobem pod zisk tří trofejí včetně triumfu v Poháru mistrů.

3 minuty

14.6.2024
Ankety

Florbalistou sezony je podruhé Beneš, ženskou korunu uhájila Krupnová

V pátek 14. června proběhl v Grand Hotelu International v Praze Galavečer Českého florbalu, na kterém byli ocenění nejúspěšnější hráči a hráčky sezony. V ženské kategorii poosmé triumfovala Eliška Krupnová, po roční odmlce se na trůn mezi muži vrátil Marek Beneš.

9 minut

14.6.2024
Organizace

INFO | Změny Legislativy 2024

Se začátkem nového soutěžního ročníku vstupují v platnost úpravy a změny legislativních předpisů. V článku naleznete výtah těchto změn v uceleném přehledu seřazené podle jednotlivých řádů. Současně bylo na webu zveřejněno platné znění legislativy pro rok 2024.

6 minut

13.6.2024
Ankety

Florbalista sezony | Historický kapitán, legenda a majitelé švédského titulu

Už 14. června proběhne v Praze vyhlášení Cen Českého florbalu. Posledními finalisty, které si představíme, jsou zástupci kategorie Florbalista sezony. O vítězství bojuje kapitán Tatranu s historickým zářezem, česká florbalová legenda a tři české tváře figurující ve švédské nejvyšší soutěži.

5 minut

13.6.2024
Novinka

Superligová sezona začne v Německu, nováčky čekají Liberec a rytíři

Livesport Superliga poznala svůj rozpis pro nadcházející ročník. V rámci úvodního kola se mohou diváci a divačky těšit na speciální výjezdní klání, které se odehraje za hranicemi. Pražské derby mezi Tatranem a Bohemians zamíří do německého Chemnitz.

3 minuty

13.6.2024
Ankety

Florbalistka sezony | Útok na osmé vítězství a další čtyři bronzové medailistky

Hned pětice jmen bojuje o prestižní ocenění v anketě Florbalistka sezony. Vedle kapitánky bronzové ženské reprezentace z minulého šampionátu se o trofej uchází také její čtyři kolegyně z národního týmu. Vítězku poznáme 14. června během během vyhlášení Cen Českého florbalu.

4 minuty

13.6.2024
Novinka

Do nového ročníku se přihlásil rekordní počet družstev, vzrostl počet dívčích celků

Přihlášky do soutěžního ročníku 2024/2025 jsou uzavřené. Oproti minulé sezoně se celkový počet družstev vyšplhal na 2599, což je nejvíce za více než třicetiletou historii florbalu v Česku. Rekord zaznamenal také počet dívčích týmů.

2 minuty

13.6.2024
Tisková zpráva klubu

Pecka pro Kladno! Nováček zlanařil gólmana Haleše

Kladenští florbalisté oznámili příchod zkušeného brankáře Martina Haleše, který doposud působil v Pardubicích. Muž, který vyčapal historicky první juniorský titul mistrů světa, si poprvé vyzkouší jiné superligové angažmá.

2 minuty

12.6.2024
Organizace

Cílem licenčního řízení je ochránit prostředí elitních soutěží

V minulých dnech se v médiích objevila prohlášení, která nepřesně vykreslují proces a cíle licenčního řízení. “Respektujeme právo oddílu se odvolat a vyjadřovat se k této citlivé záležitosti veřejně, mrzí nás však zavádějící informace v médiích, jelikož vykreslují některé události v jiném světle, než se skutečně staly,“ komentuje situaci prezident Českého florbalu Daniel Novák.

5 minut

12.6.2024
Ankety

MVP mužů | O nejužitečnějšího hráče superligy svádí boj dvě nestárnoucí legendy s hvězdou Tatranu

Již 14. června v Praze proběhne tradiční vyhlášení ankety Ceny Českého florbalu. Chvíle dojde mimo jiné i na ocenění nejužitečnějšího hráče (MVP) Livesport Superligy pro sezonu 2023/24. V této anketě jako jediné hlasují jen samotné florbalistky a florbalisté. Koho poslali mezi finálovou trojici a kdo figuruje na čtvrté až desáté pozici?

3 minuty

12.6.2024
Ankety

MVP žen | O výhru bojují dvě účastnice superfinále a obhájkyně trofeje

O trofej pro nejužitečnější hráčku ČEZ Extraligy za uplynulou sezony zabojuje obhájkyně titulu a dvě finálové premiantky. Vítězku poznáme 14. června během vyhlášení Cen Českého florbalu.

3 minuty

12.6.2024
Novinka

Změny na trenérských postech. Kdo všechno obměňuje realizační tým?

Přípravy na novou sezonu jsou v plném proudu a kluby tak pravidelně ohlašují změny ve svých jednotlivých týmech. V tomto článku přinášíme rozsáhlý soupis všech trenérských změn posledních týdnů.

7 minut

11.6.2024
Ankety

Brankář sezony | Útok na šestou trofej a strůjce historického "treblu"

Už 14. června proběhne v Praze vyhlášení Cen Českého florbalu. Dalšími finalisty, které si představíme, jsou zástupci nejlepších mužských brankářů. O vítězství bojují stálice s pěti výhrami v kapse a dva bývalí kolegové.

3 minuty