Nejtěžší bude převtělit se z role favorita do lupiče, hlásí před superligovou sezonou Bachmaier

Matyáš Bachmaier s trofejí pro vítěze 1. ligy | foto: Kanonýři Kladno

V Livesport Superlize se v sezoně 2024/25 představí také nováček z Kladna, kterému postup z 1. ligy mužů vybojoval zejména Matyáš Bachmaier. Nejproduktivnější hráč Kanonýrů i celé druhé nejvyšší mužské ligy se v rozhovoru rozpovídal o svých plánech na léto nebo nástupu do školy.


Matyáši, gratuluji k postupu do Livesport Superligy! S Kladnem jste vyhráli základní část a následně i celé play-off. Co na to říkáte?
Děkuji moc! Jediné slovo, které to vystihuje je ,,konečně". Myslím si, že za práci v posledních třech až čtyřech sezonách si to zasloužíme. Je tu opravdu dost kluků, kteří dřeli a obětovali opravdu dost času směrem  k tomuto cíli. Zároveň jsem rád, že je nás dost pravých Kladeňáků, odchovanců a pro nás všechny tento postup znamená opravdu hodně.

Jak jste tento milník s týmem oslavili?
Všechno to zahájily dlouhé oslavy na hale s fanoušky po zápase. Naši fanoušci byli opravdu neskuteční a to ukázali i jejich pyroshow venku před halou. Poté už to byly klasické oslavy a radši to dál rozvíjet nebudeme. Určitě ale trvaly pro některé déle, než pro jiné. Přece jenom někteří odpadli trošku dřív (smích).

Je nějaký moment z téhle sezony, který se vám navždy zapsal do paměti?
Vybral bych asi dva, a to oba páté zápasy play-off. Oba jsme odehráli doma před našimi fanoušky a v obou zápasech jsem z týmu a z celé haly cítil obrovskou sílu a přišlo mi, že nemůžeme prohrát. Byly to moje první rozhodující play-off zápasy v kariéře a náramně jsem si je užil. Pro tyhle momenty florbal hrajeme a snad i diváci měli ze zápasů opravdu hezký zážitek.

Kladenská radost ze semifinálové branky v pátém zápase proti Otrokovicím | foto: Kanonýři Kladno

A jaký zápas byste za sebe popsal jako ten nejtěžší?
Mně osobně přišel nejtěžší třetí zápas čtvrtfinálové série s Gullivers. Týmově jsme tenhle zápas neodehráli dobře a naopak Brno odehrálo poměrně dobré utkání a celkově se mi líbil jejich výkon. Nám se nedařilo do útoku a naše obrana si tenhle zápas také vybrala slabší chvilku. Nechci tímto říct, že semifinále a finále nebyly těžké zápasy, ale v těchto sériích jsme se postupně dostali do opravdu dobré ,,flow" a já už potom bral každý zápas stejně.

Jaký podle vás bude přestup z druhé nejvyšší mužské ligy do té první? A co bude nejtěžší?
Myslím si, že se s tím popereme dobře. Už opravdu dlouho trénujeme přímo na superligu a nikoliv na první ligu, takže fyzicky budeme stoprocentně připraveni. Florbalově se budeme muset ještě trošku oťukat, ale rádi hrajeme proti florbalovějším soupeřům a to teď bude úplně každý. Nejtěžší určitě bude se z role favorita převtělit do týmu, který bude chtít krást body kdekoliv to bude možné a do týmu, který bude nepříjemný pro všechny silné týmy.

Je něco, na co se v Livesport Superlize těšíte?
Těším se na hezký florbal, na výkony našich fanoušků na superligové scéně, na souboje s favority soutěže a specificky na zápas se Spartou, ve které jsem při covidu působil. Úplně nejvíc se ale těším na to, že s Kladnem ukážeme, že do Livesport Superligy patříme a ukážeme odhodlanost v nejvyšší lize zůstat i pro příští sezony.

Postup Kladna je z velké části vaší zásluhou, neboť jste se stal nejproduktivnějším hráčem Kanonýrů v základní části i v play-off. Čemu přisuzujete to, že se vám v sezoně tak dařilo?
Hraje v tom roli víc faktorů. První je určitě roční zkušenost ze SSL (švédská nejvyšší florbalová liga – pozn. red.), kde jsem florbalově vyrostl a dostál tím klidu v dosti situacích na hřišti. Další faktor jsou spoluhráči, kteří mi v této roli věřili a pomohli mi k dosažení takového počtu bodů. Velkou zásluhu na tom má Tadeáš Chroust, který mi to tam servíroval celou sezonu a herně jsme si opravdu sedli. Poslední faktor je pak "icetime". Dušan Přívara mi dával hodně důvěry a tak jsem na hřišti strávil docela dost času, což tomu také pomohlo.

Matyáš Bachmaier (v bílém) číhá před brankou v utkání Storvreta – Hagunda | foto: Adam Troy/Storvreta IBK

Kromě statistik vašeho týmu jste ovládl také ty celkové v 1. lize mužů. Na teprve dvacetiletého florbalistu je to velmi slušný počin...
Zní to opravdu hezky, ale věděl jsem, že týmu musím bodově pomoct, a to byla i moje role po celou sezonu. Kluci mi dali opravdu velkou důvěru a já si potom mohl hrát to svoje. Vyhodnotil jsem si to jako velice úspěšnou sezonu a jsem rád, že jsem toho dosáhl. Vím ale, že tam bylo ještě dost chyb a pokusím se je v budoucnu odstranit.

Prozraďte, jaké máte plány na "okurkovou" sezonu a letní prázdniny?
Paradoxně už teď pomalu začínáme letní přípravu, takže mám už trošku po odpočinku. Ale nějaké plány mám. Jedu se podívat za sestrou do Švýcarska (Kristýna Bachmaierová, hraje v Laupenu – pozn. red.), pak máme se spoluhráči naplánovaný výlet do Amsterdamu, takže nějaká malá dovča bude. Jinak máme v týmu dost lidí, kteří hrají tenis a já jsem jeden z nich. Tento sport tedy bude přes léto na denním programu (úsměv). 

A co vás čeká po prázdninách?
Snad nástup na vysokou školu. Výsledky ještě nevím a u jedné školy budu přijímačky teprve psát. Snažím se teď najít obor, který mě bude bavit a naplňovat. Už minulý rok jsem zkoušel obor Sport a Management na FTVS, ale nebylo to ono, tak si teď snad vyberu lépe.

Matyáš Bachmaier v semifinále proti Otrokovicím | foto: Kanonýři Kladno

Nahrávám

Vyhledávání

Ceskyflorbal.cz

E-mail

Jméno

Příjmení

Datum Narození

heslo

heslo pro kontrolu

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Chci odebírat newsletter a nabídky Českého florbalu

Nebo

Zapomenuté heslo

K ZASLÁNÍ ODKAZU KE ZMĚNĚ HESLA JE NUTNÉ SPRÁVNÉ VYPLNIT E-MAIL, KTERÝ JSTE UVEDLI PŘI REGISTRACI.

Zadejte E-mail

Vzpomněl/a jste si?

Ještě nemáte účet

Zaregistrujte se