Projekty udržitelnosti

Chodov vybral přes 200 tisíc na nadaci Pink Bubble

Florbalových Chodov spojil listopad s růžovou barvou extraligové florbalistky i superligoví florbalisté odehráli celý měsíc ve speciálních dresech. Fanoušky navíc čekal na každém zápase unikátní doprovodný program a nechyběly ani návštěvy hvězd a významných osobností. Cílem celé akce bylo vybírat peníze na nadační fond Pink Bubble. Přispívali jak hráči a hráčky formou příspěvku za každý vstřelený gól, tak i fanoušci, partneři a vedení klubu. Celkem se Chodovu povedlo vybrat přes 225 tisíc korun!

Góól² | Tatran spojil branky s charitou

Střešovický Tatran se v ročníku 2022/23 stal střelecky nejúspěšnějším celkem Livesport Superligy. Díky štědrému daru od jednoho z mecenášů pak v nadcházející sezoně rozjel charitativní akci gól na druhou, v rámci níž za každou vstřelenou branku daruje 1000 korun na charitativní účely. Kam peníze putovali? Tak o tom rozhodli sami fanoušci!

Cesty Davida Berana aneb když góly pomáhají i jinde

Hezký přesahový projekt představily superligové Vinohrady. Dvě z nejmladších kategorií tradičního pražského klubu vybíraly peníze na podporu hendikepovaných sportovců. Na začátku ledna 2023 přišel šéf trenérky elévů a přípravky Lucky Šťastné do práce s tím, že se seznámil s partou hendikepovaných sportovců. A protože je to velký sportovní nadšenec, rozhodl se, že tuto prima partu stejných sportovních nadšenců podpoří skvělým nápadem. Tak vznikl projekt, během kterého vinohradské děti a jejich rodiče pomohli hendikepovaným sportovcům částkou téměř 15 tisíc korun.

Unikátní zimní dresy pomohly dobré věci 

Liberec podpořil spřátelenou nadaci Úsměv nejen pro Kryštofa, která pomáhá lidem s rakovinou. Elitní týmy mužů a žen odehrály před Vánoci v rámci charitativního dne utkání ve speciálních dresech se zimními motivy. Tyto se následně dražily a utržené peníze putovaly přímo na konto nadace Úsměv nejen pro Kryštofa.

Charitativní projekt Black Angels: Florbal pro všechny

Bleci vytvořili speciální projekt, v rámci kterého vybírají peníze, které pak pomohou ve sportování dětí ze sociálně slabších rodin a pomoci celkovému rozvoji sportování mládeže, umožnění aktivního životního stylu dětem, pro které je sport nedostupný či zajištění socializačního vývoje dětí z cílové skupiny. V prvním kole získali Bleci 117 tisíc korun.

Brněnský Hattrick vybírá peníze na ranou péči

Klubový projekt Hattrick srdcem si již třetím rokem dává za cíl, aby pomáhal těm, kteří neměli v životě tolik štěstí. Ve sportu totiž nejde vždy jenom o výsledky a perfektní výkony, ale také o to, jak svým vlivem udělat okolní svět hezčím a příjemnějším místem. Proto brněnští hráči navázali dlouhodobou spolupráci se Společností pro ranou péči, jež pomáhá dětem s postižením zraku a přidruženými zdravotními komplikacemi.

Vratné zálohované kelímky FbŠ Bohemians

Elitní pražský klub FbŠ Bohemians se již v sezoně 2019 pustil do udržitelné výzvy vlastních vratných zálohovaných kelímků. Tyto kelímky pravidelně pomáhají klubu upustit od jednorázových plastů, vztahuje se na ně vratná záloha 50 Kč a v případě, že je diváci vhodí do tzv. "Greenboxů", přispějí tak na tréninky mládeže Bohemians. 

Zelený klub FBC Ostrava

Ostravský celek FBC Ostrava se vydal cestou udržitelnosti v mnoha různých směrech. Dohromady má tento klub spuštěno již devět zelených projektů, mezi které patří fotovoltaika, kogenerace, akumulace, elektromobilita, recyklace, eko řešení, daruj krev, movember a stop kouření. V areálu ostravské ČPP Arény tak najdete například dvě nabíjecí stanice pro elektromobily, 6 stanovišť pro třídění odpadu nebo zcela nekuřácké prostory.

Díky těmto technologiím elitní florbalový klub ročně ušetří na 1200 stromů, 24 tun CO2 a 12 tun uhlí.


Chcete na tuto stránku zařadit i váš projekt? Neváhejte se obrátit na Veroniku Šmolcnopovou smolcnopova@ceskyflorbal.cz