Projekty udržitelnosti

Remobil a Český florbal

Popis projektu: Remobil je neziskový projekt, jehož hlavním cílem je změna stavu, kdy se telefony hromadí v domácnostech a znamenají tak enviromentální problém. Remobil se snaží nabídnout co nejjednodušší způsob, jak se nepotřebných telefonů zbavit. Zároveň z každého sebraného mobilu přispívá 10 Kč na charitativní účely a díky recyklaci mobilů dochází k opětovnému využití surovin. To ve výsledku znamená významné úspory vody, snížení produkce toxických odpadů nebo snížení produkce ekvivalentu CO2. Výroba jednoho mobilního telefonu s sebou nese více než tunu odpadního materiálu. Recyklace tuto zátěž výrazně snižuje. Jenom díky sbírce na superfinále 2022 se nám podařilo ušetřit přibližně 5 000 litrů vody nebo vykompenzovat zátěž více než 200 kg ekvivalentu CO2

Významnou roli sehrály v letech 2023 a 2024 školské poháry, kde se do výzvy s Remobilem a s ním spojené soutěže o vstupenky na BigBoard Superfinále či hodnotné florbalové vybavení zapojila celá řada škol. Počty vybraných mobilů stouply především v rámci ČEPS Cupu, kde se v roce 2024 při finálových turnajích vybralo 686 telefonů, stovky nabíječek a dalších zařízení. Celkově se tak jen díky telefonům povedlo zachránit 25 000 litrů pitné vody. Celkově přesáhl počet vybraných mobilů metu jednoho tisíce. Český florbal pak na BigBoard Superfinále 2024 v pražské O2 areně předal České olympijské nadaci šek na 10 000 korun. Samotnou florbalovou bitvu roku si navíc mohly vychutnat i rodiny, které nadace podporuje.

Každý, kdo odevzdá mobilní telefon do sběrného boxu, se může zaregistrovat do soutěže o roční rodinné vstupné do ZOO Praha. Registraci najdete na stránkách Remobilu ZDE.

V říjnu 2022 byl České olympijské nadaci předán šek s vybranými prostředky a také certifikát s pozitivními dopady na životní prostředí. Více v článku ZDE.

Každý mobil se počítá, pojďme do toho!
Jak se zapojit jako oddíl?

  1. Sbírejte do vlastního boxu nebo si jej zdarma objednejte na odkazu zde. Kolonku Vyber příspěvek nechte volnou a do Poznámky napište Český florbal.
  2. Dejte vědět své komunitě, kam a kdy nosit mobily.
  3. Objednejte svoz zdarma na odkazu zde.  

Jak se zapojit jako jedinec? 
  1. Zeptejte se svého oddílu, zda se do výzvy zapojil. Pokud ano, zjistěte kam a kdy můžete nosit mobilní telefony. 
  2. Pokud se váš oddíl nezapojil, můžete mobil donést nebo odeslat v balíčku s označením "REMOBIL" na adresu:  

Český florbal 
Lomnického 1705/5 
140 00 Praha 4-Nusle 

#ekoprojekt #recyklacemobilu #udržitelnostvesportu #jdupříkladem