Projekty udržitelnosti

Sběr florbalových míčků a čepelí

Popis projektu: Jedná se o první cirkulární projekt ve sportovním prostředí, který přetváří rozbité míčky a čepele na medaile.  První fází projektu byla zakázková výroba REkoše ze starých a neaktuálních bannerů. Bannery nejsou recyklovatelné, skončily by na skládce nebo ve spalovně, up-cyklací tak dostaly novou formu a další dlouhý život. Druhá fáze je už samotná výroba medailí. Cílem projektu je poukázat na materiály používané ve florbale a odpovědně se stavět k jejich využívání.

Do pilotní fáze projektu sběru florbalových míčků a čepelí je od ledna 2022 zapojeno celkem 35 oddílů, díky kterým můžeme sklízet ovoce v podobě podařeného výsledku. Autentické medaile dostaly pro příležitost Street Floorball League podobu lva – symbolu Českého florbalu. Medaile jsou vyrobeny v Česku bezodpadovou technologií, bez znečištění ovzduší a vod.

Zkušenost s recyklovanými plastovými medailemi Český florbal má již z mistrovství světa juniorů 2021 v Brně a také třeba z turnaje Euro Floorball Tour v Plzni, kde jimi byli oceněni nejlepší hráči utkání. Jedinečnost těchto medailí je ale zase o stupeň výše. Je v nich energie možná právě vašich idolů nebo kamarádů, kterou sami vkládají do florbalu.

>> CHCEME SBÍRAT MÍČKY A ČEPELE

Pro zapojené

Veškerý sesbíraný materiál můžete přímo odeslat k nám do sídla Českého florbalu. V tomto případě je třeba krabici označit nejen adresou příjemce, ale také za jaký oddíl materiál odesíláte.

Adresa pro odeslání materiálu:

Český florbal
Lomnického 1705/5
140 00 Praha 4

Pokud budete mít někdy cestu k nám do kanceláří v Praze, můžete vzít materiál s sebou, případně jej pošlete na adresu našeho sekretariátu. Pro více informací se obraťte na smolcnopova@ceskyflorbal.cz.