Zápas jsme si odřídili sami bez trenérů, odhalil kapitán Langer po výhře nad Slovenskem

Česko si v posledním zápase na kvalifikačním turnaji v Polsku poradilo se Slovenskem. Na vysoké výhře 10:1 se výrazně podílel Filip Langer, sám dvě branky vstřelil a na další tři přihrál.


Při absenci Ondřeje Němečka nosil kapitánskou pásku a jako kapitán byl s výkony týmu v kvalifikaci spokojen. "Myslím, že jsme to zvládli skvěle. Výsledky byly hodně jednoznačné, ale celkově jsme hráli velmi aktivně. Prezentovali jsme se hrou, jakou jsme chtěli. To nás dovedlo k vítězstvím ve všech zápasech, což jsme si stanovili jako cíl.“

A konkrétně výkon proti Slovensku? "Jak jsme si nastavili hodně náročné tempo, tak jsem hodně hrdej na mančaft, že jsme zvládli i poslední zápas a pohlídali si ho hned od první třetiny,“ cenil si Langer vstupu do zápasu a vedení 6:0 po první části.

Langer se zároveň se 17 body stal nejproduktivnějším hráčem týmu v kvalifikaci. "Ale to bylo hlavně kvůli tomu, jak nám šlapala lajna. Přestože chyběl Beny (Marek Beneš) s Óňou (Ondřej Němeček), tak bylo vidět, že návyky, které má Míla Meliš nebo další kluci z Tatranu, tam prostě jsou. Díky tomu nám to dobře fungovalo a z toho plynuly góly,“ zareagoval skromně.

Stoprocentně spokojený však nebyl. "Gólů mohlo být víc, nejen z mojí strany. Mohli jsme trošku lépe vyhodnocovat určité situace a být klidnější v zakončení. Speciálně proti trochu slabším soupeřům, kteří chodí do bloku dřív, než jsme zvyklí,“ konkrétně vyjmenoval nedostatky ve výkonech národního týmu.

Dále odhalil, že směrem k mistrovství světa se nejvíce pracovalo na presinku a týmové dynamice mimo hřiště. "Poslední zápas jsme si v podstatě odřídili sami a trenéři do něj nezasahovali. Jen jsme dostali podklady, se kterými jsme následně pracovali. A to se nakonec povedlo,“ překvapil Langer svou odpovědí.

K další práci směrem k prosincovému šampionátu dodal: "Už to bude hlavně o detailech. Přeci jen tenhle tým už je dlouho pospolu. Hodně se známe nejen z mužského kádru, ale třeba i z U23 nebo předchozích juniorských cyklů. Bude potřeba ladit každou maličkost, abychom dělali malé krůčky, které se teď už ale hodně počítají,“ uzavřel Filip Langer své hodnocení výhledem do budoucna.

Nahrávám

Vyhledávání

Ceskyflorbal.cz

E-mail

Jméno

Příjmení

Datum Narození

heslo

heslo pro kontrolu

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Chci odebírat newsletter a nabídky Českého florbalu

Nebo

Zapomenuté heslo

K ZASLÁNÍ ODKAZU KE ZMĚNĚ HESLA JE NUTNÉ SPRÁVNÉ VYPLNIT E-MAIL, KTERÝ JSTE UVEDLI PŘI REGISTRACI.

Zadejte E-mail

Vzpomněl/a jste si?

Ještě nemáte účet

Zaregistrujte se