Zápas s Finskem? Ověření, že jsme na správné cestě, říká Štancl

Ladislav Štancl na turnaji ve Švýcarsku | foto: Swiss Unihockey

Juniorská reprezentace má za sebou turnaj ve Švýcarsku, kde zaznamenala dvě výhry – nad Finskem a na úvod nad domácím celkem. Podlehla jen staršímu výběru hráčů ze země helvétského kříže. Turnaj hodnotí trenér Ladislav Štancl.


Trenére, jak byste zhodnotil turnaj po herní stránce?
Opět jsme měli definovaná herní témata jak do obrany, tak do útoku, na která jsme se v práci s týmem zaměřili. Je vždy pozitivní zjištění, když se věci, které řešíme, poté objeví i ve hře. A stejně tak je pro nás důležitá zpětná vazba, pokud to není ideální a víme, kde nás tlačí bota a na čem zapracovat. Po herní stránce jsme odehráli dva slušné zápasy. Sobotní se nám příliš nepovedl, ale právě tento nepovedený zápas nás v konečném součtu víkendu posunul nejvíc.

A co byste řekl na celou akci komplexně? Třeba i po mimoflorbalové stránce?
To navazuje na předchozí odpověď. Kromě herních věcí pracujeme také na týmových mechanismech a na tom, aby vše fungovalo tak, jak má. A k tomu jsou dost často potřeba i herní neúspěchy nebo prohry. A sobotní zápas byl pro nás všechny takovým momentem, protože se nám nepovedl nejen herně a bylo třeba si věci vyříkat jak v realizačním týmu, tak i mezi hráči, abychom to využili v náš prospěch a posunuli se v našem nastavení dál. Nedělní ranní zápas s Finskem nám všem ukázal rozdíl a věřím, že i ověření toho, že jsme na správné cestě.

V sobotu jste narazili na starší výběr Švýcarska. Spatřujete v tom výhodu, že si kluci vyzkoušeli hru s vyspělejším týmem?
Určitě to bylo do plusu. Zahráli jsme si proti vicemistrům světa! Švýcaři byli vyspělejší, dynamičtější a ukázali nám trochu jiný level rychlosti hry, především v přechodu do útočné fáze. Právě tento zápas nás nakopnul a posunul o velký kus vpřed v mnoha ohledech.

Turnaj jste zakončili dvanácti góly Finům. To musí hodně potěšit, že?
Po sobotním zápase a dlouhém týmovém meetingu jsme byli trochu napjatí, v jakém světle se ukážeme proti Finům. Ale koncentrace na náš výkon, příprava i dodržení nastavení vedlo k tomu, že to bylo naše nejpovedenější utkání. Produktivita byla opravdu dobrá, a především ta v první třetině byla klíčová pro další výkon, kluci si začali ještě více věřit.

Ukázalo se hned několik nováčků, jak jste s nimi spokojení?
Záměrně jsme část týmu oproti EFT obměnili, abychom viděli i další hráče. Kluci zabojovali o své místo v týmu a podali velmi dobré výkony. Nejdůležitější je ale konstantnost těchto výkonů. Na této akci to hráči zvládli.

Jaký bude váš další program v rámci cesty směrem k šampionátu, který bude příští rok?
Teď nás čekají dopolední tréninkové jednotky v březnu a poté kemp na konci června. V průběhu dubna chceme hráče určitě otestovat, jak jsou na tom kondičně, jelikož je to přesně doba, kdy je za rok budeme potřebovat v TOP formě. A musí to zvládnout i ti, kterým sezóna skončí třeba dříve. Cyklus se překlápí do své druhé poloviny, takže budeme i nadále sledovat hráče a budeme s nimi v kontaktu a postupně tak kádr zužovat, abychom byli připravení na kempy i další akce, kterých do mistrovství světa už opravdu moc není.

Loading

Search

Ceskyflorbal.cz

E-mail

Jméno

Příjmení

Datum Narození

heslo

heslo pro kontrolu

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Chci odebírat newsletter a nabídky Českého florbalu

Nebo

Zapomenuté heslo

K ZASLÁNÍ ODKAZU KE ZMĚNĚ HESLA JE NUTNÉ SPRÁVNÉ VYPLNIT E-MAIL, KTERÝ JSTE UVEDLI PŘI REGISTRACI.

Zadejte E-mail

Vzpomněl/a jste si?

Ještě nemáte účet

Zaregistrujte se