Chodov přetlačil Bulldogs a končí tak na první místě tabulky! Olomouc je čtvrtá

Florbalistky Chodova po brance Bulldogs | foto: Matěj Pašek

ČEZ Extraliga v neděli ukončila svou základní část a připravila se tak na čtvrtfinálový výběr soupeřů. V pěti utkáních došlo na střet Znojma a Olomouce, Třince a Židenic, FBC a Bohemky, Chodova a Bulldogs nebo Tatranu s Libercem.

TJ Znojmo LAUFEN CZ - FBS Olomouc 2:7 (1:3, 0:2, 1:2)

Olomouc odstartovala zápas se Znojmem nařízeným trestným střílením, které neproměnila Eva Řeháková. Za chvíli však toto pomýlení napravily její spoluhráčky, které vyšvihly olomoucký kádr do vedení 3:0 a nasměrovaly tak duel k jasnému výsledku. Výhrou nad Znojmem si Hanačky vybojovaly své historicky nejlepší umístění po základní části, neboť se v tabulce umístily na čtvrtém místě.

Branky: 20. Procházková, 47. Procházková - 4. Maděrová, 5. Hegingerová, 17. Reimerová, 30. Řeháková, 36. Kuchařová, 50. Řeháková, 59. Krupičková. Rozhodčí: Tomáš Humeňanský - Michal Minařík. Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. Diváci: 104. Zásahy brankářek: Veronika Šplíchalová 23 - Klára Hodulíková 15. | MATCH CENTER

FBC Intevo Třinec - K1 Florbal Židenice 6:4 (1:1, 1:0, 4:3)

Přímý souboj o deváté místo tabulky po základní části byl velmi vyrovnaný a v první třetině padlo po jedné brance na obou stranách hřiště. Nerozhodný stav 1:1 protrhla v čase 30:33 domácí hráčka Vendula Podsedníková a Třinec tak byl ve vedení. Velmi divoká přestřelka se strhla ve třetí třetině, v níž došlo hned k pěti brankám v průběhu čtyř minut. Židenice sice srovnaly na 3:3, Třinec jim ale znovu utekl a své vedení už si uhlídal až do konce zápasu, čímž se v tabulce posunul na deváté místo.

Branky: 6. Blechová, 31. Podsedníková, 46. Mišúnová, 48. Buchtelová, 50. Zelena, 60. Liberdová - 9. Janečková, 46. Muselíková, 47. Janečková, 51. K. Jahodová. Rozhodčí: Viktor Kubala - Patrik Mik. Vyloučení: 0:1. Využití: 0:0. Diváci: 210. Zásahy brankářek: Martina Szwanczarová 29 - Alena Večeřová 27. | MATCH CENTER

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava - FbŠ Bohemians 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Souboj Bohemky a FBC byl zpočátku velmi vyrovnaný a první branky se diváci dočkali až v pozdní 19. minutě. Nádhernou trefou se tehdy prezentovala Malwina Zagórska, která poslala domácí Ostravu do vedení. Podobně opatrný průběh pokračoval také v prostředním dějství, v němž se znovu radovaly florbalistky v modrožlutém, za které se tentokrát prosadila Veronika Rybičková. Domácí florbalistky nakonec zvládly v tomto duelu neinkasovat ani jednu branku a radují se tak z vítězství 4:0.

Branky: 19. Zagórska, 32. Rybičková, 41. Vrlíková, 42. Niemczyková. Rozhodčí: Adam Tietz - Matěj Vrablík. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. Diváci: 72. Zásahy brankářek: Jana Prátová 6, Veronika Tomšová 10 - Eliška Svrčková 24. | MATCH CENTER

FAT PIPE FLORBAL CHODOV - Bulldogs Brno 5:3 (2:2, 2:0, 1:1)

Bulldogs se do utkání s Chodovem pustily ve velkém stylu a již po sedmi minutách hry vedly o dva góly. O ty se postarala jejich opora Anna Brucháčková, se kterou si chodovská obrana vůbec nevěděla rady. Ještě před první sirénou ale domácí celek chytil slinu a vrátil se do hry srovnávacími trefami, které znamenaly nerozhodné skóre 2:2. Po podobně vyrovnané bitvě ve druhé části se o první vedení Chodova v tomto utkání postaral vzdušný lob Elišky Chudé a následovala také trefa na 4:2 z hole Barbory Vávrové. Bulldočky pak ještě srdnatě bojovaly, hattrickem Brucháčkové se dokonce dostaly do kontaktu 3:4, na srovnání skóre jim ale síly nestačily a Chodov si tak připsal výhru 5:3. Ta pro něj navíc znamenala skok na první místo tabulky a tím i možnost prvního výběru soupeře pro čtvrtfinále.

Branky: 9. Štolbová, 16. Baldreichová, 38. Chudá, 39. Vávrová, 57. Frantíková - 3. Brucháčková, 7. Brucháčková, 46. Brucháčková. Rozhodčí: Jakub Cigl - Filip Leibl. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. Zásahy brankářek: Jana Christianová 14 - Martina Franková 26. | MATCH CENTER

PSN Tatran Střešovice - Crazy girls FBC Liberec 12:6 (3:0, 3:1, 6:5)

Tatran si zápas s Libercem hlídal od prvních minut a na konci úvodní třetiny byl ve vedení 3:0. To postupně narůstalo také v dalším průběhu zápasu, Liberci se ale podařilo alespoň jednou skórovat z hole Markéty Žbánkové. Ve třetí periodě se pak spustila lavina branek, která znamenala celkové skóre 12:6. Střešovice si tak připsaly svou poslední výhru v základní části sezony, která ale na výsledném pořadí v tabulce již nic nezměnila.

Branky: 1. Seemannová, 17. Bořilová, 20. Želízková, 26. Fuchsová, 27. Seemannová, 40. Fuchsová, 46. Vachudová, 47. Želízková, 49. Fuchsová, 52. Vernerová, 53. Fuchsová, 59. Vernerová - 21. Žbánková, 49. Nováková, 49. Opic, 55. Klubalová, 58. Müllerová, 60. Kvapilová. Rozhodčí: David Rousek - Ondřej Sochůrek. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:0. Diváci: 128. Zásahy brankářek: Monika Šolleová 22 - Alžběta Hánová 20. | MATCH CENTER