Česká kolonie v Eře se rozrostla. Českou čtveřici doplnil sparťan Juha

Josef Juha na děkovačce s fanoušky po čtvrtém utkání čtvrtfinále play-off Livesport Superligy | foto: Vladimír Hodač/ACEMA Sparta Praha

Pražskou Spartu opouští útočník Josef Juha. Kapitán prvních juniorských mistrů světa se stěhuje do finského klubu EräViikingit, kde už nyní působí čtveřice českých jmen.


Finský tým oznámil na svém webu složení kádru pro nadcházející sezonu v nejvyšší soutěži. Erä by se ráda vyhnula bojům o záchranu a k tomu jí má nově pomoci i Juha, pro kterého půjde už o třetí zahraniční zkušenost.

Ročník 2016/17 strávil v juniorském kádru švédského celku Pixbo Wallenstam, kam se znovu podíval během covidové pauzy na podzim roku 2020. Poslední dvě léta pak strávil ve Spojených státech amerických, kde dovedl tým coby kapitán tým Florida Vikings v North American Floorball League ke dvěma titulů.

Odchovanec Bohemians, v jejichž kádru také v roce 2018 debutoval v Livesport Superlize, strávil posledních pět sezon v pražské Spartě. Tam patřil mezi stabilní členy sestavy a dvakrát si zahrál finále Poháru Českého florbalu. "Sparta mi umožnila sdílet šatnu s florbalovými legendami jako jsou Milan Garčar, Jiří Curney a Martin Beneš, na které jsem jako malý koukal v televizi. To vnímám jako velké privilegium. Stejně tak mi Sparta umožnila najít si kamarády i mimo hřiště. Nyní se naskytla příležitost pro další velký životní krok a já se rozhodl ji využít," říká v oficiální zprávě na webu Sparty 24letý florbalista, kterého láká rychlý styl finského florbalu.

Juha se v týmu potká se svým spoluhráčem ze zlatého juniorského mistrovství světa 2019 v Halifaxu brankářem Lukášem Křížem. V celku, kde působí jako trenér Jan Pazdera, jsou také tři zlatí hráči z domácího šampionátu juniorů z roku 2021 obránce Bohumil Piskáček a útočníci Matěj Pěnička se Šimonem Stránským.

Loading

Search

Ceskyflorbal.cz

E-mail

Jméno

Příjmení

Datum Narození

heslo

heslo pro kontrolu

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Chci odebírat newsletter a nabídky Českého florbalu

Nebo

Zapomenuté heslo

K ZASLÁNÍ ODKAZU KE ZMĚNĚ HESLA JE NUTNÉ SPRÁVNÉ VYPLNIT E-MAIL, KTERÝ JSTE UVEDLI PŘI REGISTRACI.

Zadejte E-mail

Vzpomněl/a jste si?

Ještě nemáte účet

Zaregistrujte se