Finálový turnaj 1. ligy dorostenek a dorostenců již tento víkend! Odehraje se v Praze a Ostravě

Nástup dorosteneckých florbalistů Tatranu | foto: Tatran Střešovice

Již o tomto víkendu se rozehraje finálový turnaj 1. ligy dorostenek a dorostenců a diváci se tak mohou těšit na zápasy nabitou sobotu i neděli. Chlapecký turnaj se odehraje na Jižním Městě, zatímco ten dívčí v hale ostravské ČPP Arény.


Play-off 1. ligy dorostenců

Nejvyšší dorostenecká liga se blíží ke svému zdárnému konci. Do čtvrtfinále play-off si vybojovalo vstupenku osm celků, mezi nimiž nechybí zástupci Prahy, Brna, Ostravy, Liberce, Plzně nebo Ústí nad Labem.

Jako první se do boje pustí kádry Ústí nad Labem a Plzně, které svůj zápas odstartují již v ranních hodinách. Ústeckým florbalistům se povedl senzační výkon, při kterém se z pozice třetího týmu druhého koše skupiny A dokázali dostat i přes favorita z Bohemians a nyní tedy stanou v souboji o postup do semifinále. Proti ale budou Gorily z Plzně, které neméně přesvědčivým výkonem vyřadily Karlovy Vary i vítěze druhého koše skupiny A z Lovosic.

Druhý souboj obstarají kádry Tatranu Střešovice a Liberce, tedy první a druhý celek tabulky koše A skupiny B. A zatímco liberečtí florbalisté museli po úvodní prohře 3:4 odvracet vyřazení v 2. kole play-off proti SKV, celek z hlavního města si připsal pohodlné výhry ve druhém kole i v osmifinále a do čtvrtfinále tak jde plný sil.

Jako třetí diváky čeká pražský souboj, který bude kopírovat čtvrtfinále nynějšího ročníku Livesport Superligy. Na domácí půdě totiž Chodov čeká střet se Spartou a půjde rovněž o zápasy mezi prvním a druhým týmem tabulky 1. koše, tentokrát však skupiny C. Oba pražské celky si v osmifinále připsaly téměř shodné výhry (5:2 a 10:4 pro Chodov a 5:4 a 10:3 pro Spartu - pozn. red.) a nyní se v atraktivním duelu poperou o postup do semifinále.

Poslední dvojicí tohoto play-off budou Vítkovice a Bulldogs Brno, které svůj souboj rozehrají až ve 20 hodin večer. Podaří se postoupit ostravskému celku, který si vydřel osmifinálový postup proti Zlínu, nebo Bulldogs, kteří se natrápili ve 2. kole s ostravským FBC?

Podrobný rozpis všech zápasů play-off 1. ligy dorostenců naleznete ZDE.

Play-off 1. ligy dorostenek

O víkendu se odehraje rovněž dívčí turnaj, ve kterém bude bojovat osmička celků o celkové prvenství. Zápasy čtvrtfinále se odehrají v průběhu soboty 20. dubna na palubovce ostravské ČPP Arény a o den později dojde na semifinálové boje a finále.

První čtvrtfinálovou dvojici utvoří celky Kati Kadaň a pražský Tatran. A zatímco kadaňské florbalistky za sebou mají zcela jednoznačné výhry 8:1 a 8:2 nad Vysokým Mýtem, Střešovice musely o svou vstupenku mezi top osmičku bojovat o hodně usilovněji. V sérii 1. kola se totiž střetly s Libercem a oba zápasy vyhrály jen s malým brankovým rozdílem.

Kromě této dvojice dojde také na ryze pražský souboj mezi Chodovem a Bohemians, který slibuje napínavou podívanou. Oba kádry si v 1. kole jednoznačně poradily se svými soupeři a nyní se v sesterské bitvě utkají o vstupenku do semifinále. Chodovské florbalistky budou mít k dobru mentální výhodu v podobě velmi čerstvého titulu z 1. ligy juniorek.

Třetí duo obstarají brněnské Bulldočky s ostravskými Vítkovicemi, které neměly cestu do čtvrtfinále vůbec snadnou. V souboji s klubem FBC Písek rytířky nejprve zvítězily 4:0, pak ale musely urvat druhou bitvu jednobrankovým rozdílem. Zato Bulldogs si poradily s Pelhřimovem docela jednoznačně a nyní už vyhlížejí svého dalšího soupeře.

Poslední dvojicí čtvrtfinálového play-off 1. ligy dorostenek budou domácí florbalistky FBC Ostravy, které na své půdě vyzvou Hradec Králové. Oba kádry do vzájemného souboje nastupují se stejnou postupovou bilancí sedmi rozhodujících gólů a jejich souboj tak bude jistě napínavý.

Podrobný rozpis všech zápasů play-off 1. ligy dorostenek naleznete ZDE.

Loading

Search

Ceskyflorbal.cz

E-mail

Jméno

Příjmení

Datum Narození

heslo

heslo pro kontrolu

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Chci odebírat newsletter a nabídky Českého florbalu

Nebo

Zapomenuté heslo

K ZASLÁNÍ ODKAZU KE ZMĚNĚ HESLA JE NUTNÉ SPRÁVNÉ VYPLNIT E-MAIL, KTERÝ JSTE UVEDLI PŘI REGISTRACI.

Zadejte E-mail

Vzpomněl/a jste si?

Ještě nemáte účet

Zaregistrujte se