ORK vrátila Licenční komisi případ Black Angels k novému projednání

Florbalky, ilustrační foto | foto: Michal Struž/Český florbal

Oddíl Black Angels se po neudělení licence pro start v elitních soutěžích pro sezonu 2024/2025 odvolal k Odvolací a revizní komisi (ORK), která po přezkoumání podkladů rozhodnutím vrátila případ k Licenční komisi. Ta se v tomto týdnu znovu bude tímto případem zabývat.


Výkonný výbor projednal rozhodnutí ORK a řešil zejména záležitosti týkající se stanov a řádů, aby procesně byly následující kroky i příští vývoj v oblasti licenčního řízení nastaven správně obsahově i legislativně. "Objevili jsme šedé místo v našich stanovách a budeme se tím samozřejmě zabývat, aby do budoucna nedocházelo k podobným nejasným výkladům. Odvolací a revizní komise konstatovala, že celý proces a postup Licenční komise byl správný. Pouze dle svého výkladu neuznává, že druhou instancí v rozhodovacím procesu je výkonný výbor. Nechtěli jsme nyní zdržovat celkový proces, jako výkonný výbor máme naprostou důvěru v kompetenci Licenční komise, proto jsme námitku ORK přijali a necháme případ opět posoudit Licenční komisí," komentuje situaci prezident Českého florbalu Daniel Novák.

Vzhledem k tomu, že na nedělní Valné hromadě se volil nový výkonný výbor, je nutné, aby se sešel a znovu jmenoval Licenční komisi, které nedělní valnou hromadou taktéž zanikl mandát. Nově jmenovaná Licenční komise bude znovu posuzovat, zda Black Angels získají licenci pro účast v Livesport Superlize 2024/2025. "Víme, že je nutné rozhodnout co nejdříve v řádu nejbližších dnů. S ohledem na to, že volbami skončil mandát členům Licenční komise, je třeba jmenovat její nové složení. Hned na začátku týdne se k tomu schází výkonný výbor a následně bude na Licenční komisi, aby případ projednala a vydala rozhodnutí, konstatuje Novák.

Black Angels v tuto chvíli nedisponují licencí pro elitní soutěže Českého florbalu a aktuálně se mohou přihlásit nejvýše do Národní ligy.

Loading

Search

Ceskyflorbal.cz

E-mail

Jméno

Příjmení

Datum Narození

heslo

heslo pro kontrolu

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Chci odebírat newsletter a nabídky Českého florbalu

Nebo

Zapomenuté heslo

K ZASLÁNÍ ODKAZU KE ZMĚNĚ HESLA JE NUTNÉ SPRÁVNÉ VYPLNIT E-MAIL, KTERÝ JSTE UVEDLI PŘI REGISTRACI.

Zadejte E-mail

Vzpomněl/a jste si?

Ještě nemáte účet

Zaregistrujte se