Junioři začali kemp v Kutné Hoře. Je potřeba doladit herní prvky, hlásí z něj Feigl

Martin Feigl na reprezentačním kempu juniorů | foto: Český florbal

Hned po skončení soustředění ženské reprezentace se do sportovního centra v Kutné Hoře nastěhovali také junioři. Ti finišují přípravy před říjnovým Euro Floorball Tour ve Finsku a zkoušejí prověřené i nové tváře své sestavy.


Juniorská reprezentace se překlenula do druhé poloviny svých příprav na mistrovství světa, které ji čeká už v dubnu následujícího roku. V rámci letní přípravy se junioři pod vedením trenéra Ladislava Štancla vydali do Kutné Hory, kde procházejí třídenním soustředěním. V sestavě došlo ke dvěma změnám, místo Košťantyna Šlosara a Elliota Festy vyrazili Jáchym Eliáš a Vojtěch Petráň.

Hned na jeho počátku přitom začala ostrá drezura, neboť hned na úvod čekalo na juniory kondiční testování. "Bylo to pro nás všechny velké překvapení, protože s tím nikdo nepočítal, ale i tak jsme to podle mého názoru zvládli dobře," usmívá se Martin Feigl, který dosáhl nejlepšího výsledku nechvalně známého Yo-yo testu. "Je to jedna z mých silných stránek, na které se snažím poctivě pracovat, takže jsem v to trochu doufal," dodává potěšeně k testování.

A co je hlavní náplní tohoto letního soustředění? "Celkové zaměření na doladění určitých prvků ve hře. První trénink byl zaměřený na rozehrávku a založení útoku. Obecně ale probíráme všechna možná herní témata," uvádí Feigl, který se v nominaci reprezentace mužů do devatenácti let neobjevuje poprvé. "Jsem rád, že se mohu pohybovat v tomhle kolektivu lidí a že tady můžu být. Každá pozvánka na takovou akci je něco, po čem touží každý florbalista," těší jej.

Nominace reprezentace juniorů

  • Reprezentační kemp, Kutná Hora
  • 23. - 25. 6. 2024

  Brankáři: Lev Kliment (Tatran Střešovice), Miroslav Kovařík (FbŠ Bohemians), Vítek Šimáček (Sparta Praha).

  Obránci: Martin Feigl, Jáchym Eliáš (oba. Florbal MB), Adam Kos, Michael Wertheim (vš. Sparta Praha), Šimon Ruber (Storvreta IBK, Švéd.), Adam Stýblo (FBC Liberec), Matěj Šmerda (1. SC Vítkovice), Ferdinand Tomášek (Kanonýři Kladno).

  Útočníci: Adam Bureš (Tatran Střešovice), Filip Bergman, Jakub Šourek, Jakub Vařecha (vš. Florbal MB), Daniel Dolejš (Došwich Milevsko), Daniel Grézl (FbŠ Bohemians), Lukáš Holásek (Pixbo Innebandy, Švéd.), Jan Krejča (EräViikingit, Fin.), Vojtěch Murín (FBC Ostrava), Vojtěch Petráň (Florbal Chodov), Lukáš Rada (Florbal Židenice/FbŠ Bohemians), Jan Sitora (1. SC Vítkovice), Bartoloměj Smolka (FBC Liberec), Daniel Večl (Sparta Praha).

  Nahrávám

  Vyhledávání

  Ceskyflorbal.cz

  E-mail

  Jméno

  Příjmení

  Datum Narození

  heslo

  heslo pro kontrolu

  Souhlasím se zpracováním osobních údajů

  Chci odebírat newsletter a nabídky Českého florbalu

  Nebo

  Zapomenuté heslo

  K ZASLÁNÍ ODKAZU KE ZMĚNĚ HESLA JE NUTNÉ SPRÁVNÉ VYPLNIT E-MAIL, KTERÝ JSTE UVEDLI PŘI REGISTRACI.

  Zadejte E-mail

  Vzpomněl/a jste si?

  Ještě nemáte účet

  Zaregistrujte se