Florbalistou sezony je podruhé Beneš, ženskou korunu uhájila Krupnová

Eliška Krupnová a Marek Beneš, nejlepší florbalisté sezony 2023/2024 | foto: Martin Flousek, Český florbal

V pátek 14. června proběhl v Grand Hotelu International v Praze Galavečer Českého florbalu, na kterém byli ocenění nejúspěšnější hráči a hráčky sezony. V ženské kategorii poosmé triumfovala Eliška Krupnová, po roční odmlce se na trůn mezi muži vrátil Marek Beneš.


Florbalista sezony | Marek BENEŠ
 • Útočník, ESA logistika Tatran Střešovice
 • 2. vítězství

Po sérii premiantů v pozici nejlepšího florbalisty sezony se Benešovi povedlo navázat na vítězství ze sezony 2021/22. V uplynulém ročníku skončil v této anketě útočník národního týmu a kapitán Tatranu Střešovice na druhém místě. Na nejvyšší příčku jej vynesla cesta za trofejemi. V lednu dovedl svůj tým k historickému vítězství v Poháru mistrů, o tři týdny později pak Tatran ovládl Pohár Českého florbalu. Na konci sezony navíc zvedl nad hlavu také trofej pro vítěze Livesport Superligy. V BigBoard Superfinále zaznamenal dva góly a přidal také dvě asistence. 

2. Ondřej Němeček (Strovreta IBK, Švéd.)
3. Filip Langer (Storvreta IBK, Švéd.)
4. Jiří Curney (ACEMA Sparta Praha)
5. Filip Forman (FBC Kalmarsund, Švéd.)

Florbalistka sezony | Eliška KRUPNOVÁ
 • Útočnice, Pixbo Wallenstam (Švéd.)
 • 8. vítězství

Poosmé získala titul pro nejlepší florbalistku uplynulé sezony hvězda švédského Pixba Wallenstam a české reprezentace. Krupnová v uplynulém ročníku znovu došla se svým celkem do švédského superfinále. Největším úspěchem sezony však pro ní byl zisk bronzových medailí na šampionátu v Singapuru, které byly teprve druhým cenným kovem pro ženský výběr a zároveň také druhým pro rodačku z Mariánských Lázní. Ta také překonala v průběhu minulého ročníku absolutní rekord v počtu odehraných duelů v národním týmu a momentálně drží i prvenství v počtu bodů, vstřelených branek a asistencí. 

2. Anna Brucháčková (Bulldogs Brno)
3. Denisa Ratajová (Zug United, Švýc.)
4. Vanessa Rebecca Keprtová (KAIS Mora, Švéd.)
5. Michaela Kubečková (1. SC TEMPISH Vítkovice)

MVP Livesport Superligy | Jiří CURNEY
 • Útočník, ACEMA Sparta Praha
 • 6. vítězství

Jeden z největších příběhů uplynulého ročníku napsal rodák z Třince, superligový rekordman a toho času opora pražské Sparty. Před rokem se touto dobou učil znovu chodit a nebylo vůbec jisté, zda se po překonání Miller Fischerova syndromu znovu vrátí na povrchy v nejvyšší soutěži. Už v prvním duelu vrcholové části Poháru Českého florbalu byl ale na hřišti hodně vidět a v průběhu ročníku znovu lámal rekord za rekordem. Coby člen elitní sparťanské lajny Curney - Košir - Krbec posbíral v základní části 78 bodů a jednoznačně vyhrál bodování celé ligy a vysloužil si od dalších superligových plejerů šestý titul pro nejužitečnějšího hráče ligy.

2. Marek Beneš (ESA logistika Tatran Střešovice)
3. Milan Tomašík (Předvýběr.CZ Florbal MB)

MVP ČEZ Extraligy | Anna BRUCHÁČKOVÁ
 • Útočnice, Bulldogs Brno
 • 2. vítězství

Má za sebou druhou sezonu v ČEZ Extralize a podruhé jí ligové kolegyně pasovaly do pozice MVP soutěže. Brucháčková byla opět ústřední postavou brněnských Bulldogs, kterým pomohla po roce znovu do play-off. Hráčky z moravské metropole se na nejproduktivnější Češku z uplynulého šampionátu žen mohly spolehnout, v dlouhodobé fázi posbírala 39 bodů, což jí vyneslo na čtvrté místo celkové produktivity. V týmovém bodování byla zcela suverénní a získala o více než polovinu bodů více než v pořadí druhá její sestra Ema.

2. Michaela Kubečková (1. SC TEMPISH Vítkovice)
3. Lucie Baldreichová (FAT PIPE FLORBAL CHODOV)

Brankář sezony | Tomáš JURCO
 • ESA logistika Tatran Střešovice
 • 1. vítězství

Poprvé po několikaleté nadvládě mladoboleslavského Bauera ovládl anketu pro nejlepšího gólmana sezony brankář Tatranu. Jurco je na čelních místech zcela po právu, jasně dominoval statistikám základní části i play-off Livesport Superligy. Střešovickému kádru vychytal úspěch v Poháru mistrů, kde nechyběl mezi tyčemi ani minutu, zazářil ve finále Poháru Českého florbalu a velmi jistý výkon předvedl i v BigBoard Superfinále. Usadil se také v národním týmu, absolvoval vítězný turnaj EFT v Malmö a také únorovou kvalifikaci v Lochowě.

2. Lukáš Bauer (Předvýběr.CZ Florbal MB)
3. Lukáš Kříž (EräViikingit, Fin.)

Brankářka sezony | Jana CHRISTIANOVÁ
 • FAT PIPE FLORBAL CHODOV
 • 10. vítězství

Absolutní rekord v počtu triumfů v jedné anketě je vyrovnán. Dosavadních deset vítězství brankáře Tomáše Kafky se podařilo srovnat ikoně tuzemského florbalu a historicky nejdéle sloužící reprezentace. Christianová v prosinci vychytala reprezentaci bronz na světovém šampionátu v Singapuru, s Chodovem triumfovala v Poháru Českého florbalu. Ve finále udržela nulu a pomohla lvicím k historickému vítězství v základní části. Zachytala si také v superfinále, kde ale nakonec triumfovaly hráčky Vítkovic.

2. Lenka Remešová (IBK Lund, Švéd.)
3. Monika Šolleová (PSN Tatran Střešovice)

Junior sezony | Jakub VAŘECHA
 • Útočník, Předvýběr.CZ Florbal MB
 • 1. vítězství

Vstup do Livesport Superligy, o němž řada hráčů a hráček jen sní, se povedl rodákovi z Hodonína. Ten při premiéře v nejvyšší soutěži v dresu Mladé Boleslavi hned čtyřikrát skóroval a po celý ročník patřil k výrazným postavám Středočechů, kteří nakonec proklouzli až do BigBoard Superfinále. Nejmladší hráč v lize posbíral parádních 53 bodů a není tak překvapením, že se hned od startu nového cyklu juniorské reprezentace zařadil mezi pevné členy sestavy výběru Ladislava Štancla. 

2. Šimon Vavroušek (ESA logistika Tatran Střešovice)
3. Jakub Faksa (FBC Liberec)

Juniorka sezony | Anna BRUCHÁČKOVÁ
 • Útočnice, Bulldogs Brno
 • 2. vítězství

Stejně jako před rokem se brněnskému klenotu povedlo ovládnout dvě kategorie. Brucháčková byla výraznou postavou národního týmu. S ženskou reprezentací zakončila cyklus, v němž byla nejproduktivnější hráčkou, také ziskem bronzové medaile na šampionátu v Singapuru. I tam byla na čele kanadského bodování českého výběru, v bitvě o bronz zavelela k vítěznému obratu parádní individuální akcí. V květnu navíc znovu absolvovala i juniorské mistrovství světa, z nějž má doma také bronzovou medaili. 

2. Karolína Klubalová (Crazy Girls FBC Liberec)
3. Lucie Baldreichová (FAT PIPE FLORBAL CHODOV)

Trenér/ka mužů | Milan FRIDRICH
 • ESA logistika Tatran Střešovice
 • 3. vítězství

Dokázal to, co nikdo před ním. S Tatranem vybojoval prvenství v Poháru mistrů, dovedl jej k vítězství v BigBoard Superfinále, základní části Livesport Superligy i k triumfu v Poháru Českého florbalu. Potřetí v řadě je tak Fridrich zvolen za nejlepšího trenéra uplynulé sezony. Pod jeho vedením se povedlo střešovickému kádru podruhé v řadě vyhrát nejvyšší soutěž a především zapsat dosud nevídaný treble.

2. Jaroslav Berka (reprezentace mužů)
3. Michal Jedlička (FbŠ Bohemians)

Trenér/ka žen | Lukáš PROCHÁZKA
 • Reprezentace žen
 • 2. vítězství

Zkušený 46letý trenér se před dvěma lety chopil kormidla na lavičce ženské reprezentace a v prosinci uplynulého roku s ní dokázal vybojovat teprve druhý medailový úspěch v historii. Procházka dokázal poskládat zajímavý mix zkušených a mladých hráček, který si v Singapuru došel pro bronzový úspěch. Na zářijovém turnaji Euro Floorball Tour v Ústí nad Labem navíc zapsal další výrazný milník. Stal se prvním koučem ženského výběru, který národní tým dovedl k historicky prvnímu triumfu nad Švédskem.

2. Jakub Robenek (FBC ČPP Bysttroň Group Ostrava)
3. Tomáš Martiník (reprezentace juniorek)

Hvězda sezony - muži | Marek BENEŠ
 • Útočník, ESA logistika Tatran Střešovice
 • 1. vítězství

Po anketě o nejlepšího florbalistu si jeden z výrazných "treble makers" získal také srdce fanoušků a fanynek, kteří jej vynesli poprvé na přední příčku ankety Hvězda sezony. V předchozích pěti ročnících vždy triumfoval Benešův spoluhráč z reprezentace Filip Langer. 26letý florbalista nosil v Tatranu na paži kapitánskou pásku a k obhajobě titulu v superlize pomohl 87 body. 

2. Tomáš Jurco (ESA logistika Tatran Střešovice)
3. Filip Langer (Storvreta IBK, Švéd.)

Hvězda sezony - ženy | Vanessa Rebecca KEPRTOVÁ
 • Útočnice, KAIS Mora (Švéd.)
 • 3. vítězství

Potřetí v řadě dokázala zvítězit Keprtová v anketě, v níž hlasují fanoušci a fanynky florbalu. Stala se tak první hráčkou od obnovení této ankety, která dokázala zvítězit třikrát, navíc třikrát za sebou. Hvězda bronzového duelu seniorské reprezentace, která se dvěma góly významně podepsala pod skončení medailového půstu českých žen, strávila uplynulý ročník v kádru KAIS Mora, s nímž oslavila pohodlnou záchranu v SSL. Nebýt jejího zranění, útočila by pravděpodobně tato nadějná mladá florbalistka také na umístění v horních patrech celkových švédských statistik.

2. Anna Brucháčková (Bulldogs Brno)
3. Marie Havlíčková (FAT PIPE FLORBAL CHODOV)

Rozhodčí sezony | Tomáš KOSTINEK - Martin REICHELT
 • 1. vítězství

Popáté za sebou se objevili Kostinek s Reicheltem v nejlepší trojici rozhodcovských párů, poslední dva ročníky skončili pokaždé na druhém místě a tentokrát se dočkali premiérového vítězství. Oba pískali na posledním šampionátu žen v Singapuru, kde zaznamenali metu sta utkání na mezinárodním poli. Aktuálně působí třetí sezonu v Livesport Superlize a na jaře řídili také utkání kvalifikace o MS mužů v lotyšské Liepaje. 

2. Kamil Sojka – Tomáš Sojka
3. Lukáš Čížek – Lukáš Laštovička

Fair Play moment sezony | Josef LOUČKA

Nominanty a nominantky do ankety o Fair Play moment sezony posílali sami fanoušci a fanynky florbalu. Hned několikrát se mezi fair play momenty objevilo jméno Josefa Loučky. Florbalista brněnského Hattricku předvedl ukázkový respekt k soupeři po finálovém utkání na MČR starších žáků. Na něm Hattrick porazil svého městského rivala Bulldogs Brno. Loučka, který se na vítězství 7:1 podílel pěti body (2+3) po skončení duelu zamířil k soupeři Petrovi Úlehlovi. Na níže přiložené fotce je zachycen, jak hráče svého velkého městského rivala drží kolem ramen a utěšuje jeho žal z kruté porážky ve finálovém klání.

Loading

Search

Ceskyflorbal.cz

E-mail

Jméno

Příjmení

Datum Narození

heslo

heslo pro kontrolu

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Chci odebírat newsletter a nabídky Českého florbalu

Nebo

Zapomenuté heslo

K ZASLÁNÍ ODKAZU KE ZMĚNĚ HESLA JE NUTNÉ SPRÁVNÉ VYPLNIT E-MAIL, KTERÝ JSTE UVEDLI PŘI REGISTRACI.

Zadejte E-mail

Vzpomněl/a jste si?

Ještě nemáte účet

Zaregistrujte se