Do nového ročníku se přihlásil rekordní počet družstev, vzrostl počet dívčích celků

Český florbal (ilustrační foto) | foto: Český florbal

Přihlášky do soutěžního ročníku 2024/2025 jsou uzavřené. Oproti minulé sezoně se celkový počet družstev vyšplhal na 2599, což je nejvíce za více než třicetiletou historii florbalu v Česku. Rekord zaznamenal také počet dívčích týmů.


V rámci celkového porovnání přibylo 29 mužských, a především také 30 družstev dívčích či ženských, která poprvé těsně atakují hranici 400 týmů napříč soutěžemi. Mírně vzrostl také počet oddílů, těch je nově o devět více než v uplynulé sezoně. 

“Jsme rádi, že jako florbal nadále rosteme. Především nás těší čísla přihlášených dívčích či ženských družstev. Věříme, že i s pomocí kampaně, která se váže k mistrovství světa 2025, a programů podpory dokážeme tento trend udržet a nadále poroste počet oddílů, které budou mít ve své struktuře ženskou složku,” těší prezidenta Českého florbalu Daniela Nováka. 

Během tohoto týdne proběhne los všech celostátních soutěží. Ve čtvrtek se bude losovat Livesport Superliga. Licenci pro elitní soutěže neobdržel tým Black Angels. Uvolněné místo v nejvyšší soutěži obsadily Pardubice, které neuspěly v baráži proti Bulldogs Brno. Východočeši tak mohli využít jako první možnost doplnit superligu, informace k tomu přinesli v tiskové zprávě. Uvolněné místo v 1. lize mužů pak doplnila Orka.  

Extraliga žen se odehraje stejně jako v minulé sezoně s jedenácti týmy. Vedení vítězek baráže Startu98 nepodalo do nejvyšší soutěže přihlášku. Žádný z týmů splňující podmínky pro elitní soutěže nakonec možnost doplnění extraligy nevyužil. “Je to samozřejmě nepříjemná věc, která nás velmi mrzí. S kluby komunikujeme, zjišťujeme důvody jejich rozhodnutí, dle reakcí někteří čekají na postup čistě sportovní cestou, jiní zatím nastavují organizaci na plnění podmínek soutěže. Věříme, že se nám podaří prostředí ženského florbalu více stabilizovat a rozvinout i díky již zmíněné kampani související se šampionátem 2025,” popisuje Novák. 

Nahrávám

Vyhledávání

Ceskyflorbal.cz

E-mail

Jméno

Příjmení

Datum Narození

heslo

heslo pro kontrolu

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Chci odebírat newsletter a nabídky Českého florbalu

Nebo

Zapomenuté heslo

K ZASLÁNÍ ODKAZU KE ZMĚNĚ HESLA JE NUTNÉ SPRÁVNÉ VYPLNIT E-MAIL, KTERÝ JSTE UVEDLI PŘI REGISTRACI.

Zadejte E-mail

Vzpomněl/a jste si?

Ještě nemáte účet

Zaregistrujte se